Do treści strony

Jak po­winn­no się pra­widłowo za­pa­ko­wać in­strument dęty?

Ten instruktarz dotyczący pakowania został stworzony aby pokazać Pańswu jak bezpiecznie zapakować instrument dęty tak, aby uniknąć uszkodzenia go podczas transportu. Odpowiednie zapakowanie jest bardzo ważne, ponieważ zakłada się że podczas transportu paczka wraz z towarem powinna wytrzymać upadek z wysokości około 1 metra.

Prosimy poświęcić chwilę czasu na przeczytanie naszego instruktarzu, aby upewnić się że instrument dęty zostanie prawidłowo zapakowany, oraz że dotrze do nas bezpiecznie.

Informacje ogólne:

  • Taśmy maskujące, oraz klejące są nieodpowiednie, aby zakleić wysyłany do nas karton.
  • Uprzejmie prosimy nie używać zgniecionych gazet jako materiału amortyzującego. Może on zostać użyty jedynie w celu wypełnienia pustych miejsc w kartonie.
  • W przypadku użycia oryginalnego pudła zbiorczego otrzymanego od nas uprzejmie prosimy o upewnienie się że wszystkie oryginalne etykiety i naklejki umieszczone na nich zostały usunięte, lub zamazane.

ABY PRAWIDŁOWO ZAPAKOWAĆ PRZESYŁKĘ BĘDĄ PAŃSTWO POTRZEBOWALI NASTĘPUJĄCYCH MATERIAŁÓW:

  • 1 wytrzymały karton o wielkości adekwatnej do wysyłanych towarów
  • folię bąbelkową
  • taśmę przeznaczoną do pakowania oraz przedmiot do przecięcia (nóż, nożyczki itp.)
  • materiał amortyzujący, taki jak poduszki powietrzne do pakowania I zgnieciony papier

1.1) Prosimy wypełnić czarę materiałem amortyzującym.

1.2) Prosimy następnie kilkukrotnie owinąć nim (lub materiałem piankowym) instrument celem jego dokładnego zabezpieczenia. Warstwa amortyzacyjna powinna mieć przynajmniej 5 centymetrów grubości. Prosimy następnie okleić wszystko taśmą przeznaczoną do pakowania.


2.1) Prosimy wzmocnić krawędzie na spodzie kartonu w celu jego lepszego zabezpieczenia używając taśmy przeznaczonej do pakowania.

2.2) Prosimy wypełnić spód kartonu (około 10 centymetrów) materiałem amortyzującym.


3.1) Prosimy włożyć przygotowany instrument do kartonu.

3.2) W przypadku pustych miejsc prosimy o wypełnienie ich materiałem amortyzującym. Pomiędzy instrumentem a kartonem powinna znajdować się przynajmniej jego 10 centymetrowa warstwa.


4.1) Następnie prosimy o użycie dodatkowych materiałów amortyzujących w górnej części wnętrza kartonu. Ważne jest by upewnić się, że instrument nie rusza się w kartonie i jest zapakowany na sztywno.

4.2) Prosimy skleić górną część kartonu używająć taśmy przeznaczonej do pakowania, również na krawędziach i miejscach, w których paczka może się otworzyć. Na koniec prosimy o umieszczenie etykiety zwrotnej na wierzchu tak przygotowanego kartonu w widocznym miejscu.


Instrumenty z futerałem, pokrowcem:

1.1) Najpierw prosimy o umieszczenie instrumentu w pokrowcu w taki sposób, aby nie był on zapakowany luźno. Prosimy o wypełnienie czary materiałem amortyzującym.

1.2) Prosimy użyć dodatkowo materiału amortyzującego pamiętając o tym, że futerał/ pokrowiec musi się po wszystkim zamknąć.

Po spakowaniu instrumentu w futerał prosimy kontynuować pakowanie stosując się do wytycznych zawartych w punktach 2 i wyżej.

Tak skontaktujesz się z nami